Warning (2): filesize(): stat failed for Abarbariacorrect.h3m [/www/sites/cms/cms/lib/Cake/Utility/Validation.php, line 982]
Krypta Map - Jaskinia Behemota

Płuco barbarzyńców

Szczegóły

Autor
Thesiss
Rozmiar
L (108x108)
Poziom trudności
Normalny
Język
Polski
Podziemia
Tak
Woda
Wielki Kontynent
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
pokonanie wszystkich wrogów
Warunki przegranej
utrata wszystkich bohaterów i zamków
Graczy ludzkich
8
Graczy komputerowych
0
Wyświetlono szczegóły
5975 razy
Pobrano
5128 razy
Średnia ocena
5.0000000000000000

Dość już kolorowych łąk i urodzajnych pól. Dość zamkniętej przestrzeni otoczonej garnizonami. Nadszedł czas aby rozprzestrzenić swoje rządy. Obejmą one liczne góry, przełęcze, pustynie i pustki. Zawładniesz ziemią barbarzyńców... o ile podołasz konkurencji

Komentarze

2016-11-28 15:45:40
Ocena: 5
Recenzja

Mapa „Płuco barbarzyńców” różni się od standardowych scenariuszy. I to bardzo. Zaczynamy jako przybysz w krainie barbarzyńców. Naszym celem jest, a jakże, jej podbicie. Mapa obfituje w zamki, twierdze, siedliska i kopalnie, jest ich mnóstwo, a najczęściej zgrupowane są obok siebie. W wypadku siedlisk mamy do czynienia z tymi pochodzącymi z twierdzy jak i neutralnych. Wypływają z tego dwa wnioski – wybranie Twierdzy jako stronnictwa zapewnia przewagę, a także warto rekrutować neutralne jednostki w miejsce najsłabszych istot.
Rozgrywka jest osobliwa, bowiem w naszym mieście startowym możemy wybudować siedliska tylko 1 i 2 poziomu. Ale zanim to uczynimy musimy wznieść fort… Jako, że okolica obfituje w twierdze powinniśmy zająć jedną z nich, ale tylko w wypadku kilku rozwój nie jest zablokowany. Ten kto szybko zajmie takie miasto i zagarnie okoliczne siedliska z łatwością da sobie radę z przeciwnikami.
„Płuco” wykonane jest niezwykle starannie. Mimo, że większość terenu stanowią pustkowia nie ma wrażenia monotonii. Mapa jest zaplanowana, a ze względu na sporą liczbę miast, siedlisk i kopalni wydaje się być większa niż L-ka. Pojawia się fabuła, a także chaty misji i pułapki. Można wykopać Graala i uwolnić więźniów, zwiedzić zielone tereny z Bastionami i Wrotami żywiołów, a także podziemne Lochy.
Jakie są wady? Skrajny brak balansu. Gracze pogrupowani są w drużyny: czerwony i różowy kontra brązowy i pomarańczowy. Pozostali gracze to single, ale nie mają z tego tytułu żadnych forów. Dodatkowo pomarańczowy nie ma ograniczeń w rozbudowie swej siedziby, co gwarantuje mu wielką przewagę. Brązowy zaś zaczyna bez bohatera startowego. Granie twierdzą także zapewnia fory. Przed grą można mapę poprawić – zablokować sojusze, lub je upowszechnić, a także poprawić brązowego, pomarańczowego. Warto też ustalić, czy wszyscy gracze zaczynają twierdzą, czy żaden z nich. Mimo tych poważnych mankamentów jest to znakomita mapa, w której grę pomarańczowym można potraktować jako poziom łatwy, a brązowym trudny. Dlatego końcową oceną będzie 5.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.