Legends of Draggona

Szczegóły

Autor
Ejka
Rozmiar
XL (144x144)
Poziom trudności
Trudny
Język
Angielski
Podziemia
Tak
Woda
Wielki Kontynent
Fabuła
Tak
Warunki wygranej
przetransportowanie artefaktu
Warunki przegranej
utrata wszystkich bohaterów i zamków
Graczy ludzkich
5
Graczy komputerowych
1
Wyświetlono szczegóły
3818 razy
Pobrano
3583 razy
Średnia ocena
5.0000000000000000

Witaj na Draggonie, ostatnim kontynencie Wewnętrznych Krain, gdzie wciąż bytują smoki!
„Legendy Draggony” to potężna mapa inspirowana pewną kampanią RPG w settingu Dungeons&Dragons, z ciekawą fabułą oraz unikatowymi bohaterami. W zakątkach zróżnicowanych, bogatych w detale krain czają się rozmaite przygody (> 50 różnych eventów) i niezwykłe wyzwania (> 20 chatek i wież z misjami), nieraz przyprawione szczyptą ironii i humoru. Najpotężniejsze artefakty są dobrze strzeżone, jednakże konflikt militarny z sąsiadami wcale nie musi stanowić drogi do zwycięstwa. Pomocy w zdobyciu i przetransportowaniu legendarnego artefaktu, stanowiącego główny warunek zwycięstwa, szukać można m.in. w zakamarkach mroźnego Cmentarzyska Smoków, w szrankach rycerzy startujących w Wielkim Turnieju w Rokardzie, wśród piasków skażonej czarną magią Lamiońskiej Pustyni czy też na Polach Wiecznej Bitwy krainy Acheronu. Czary skracające podróże nie są dostępne w początkowym etapie gry – musisz, Bohaterze, liczyć wyłącznie na swojego rumaka! :-) A przedostanie się do innych krain wymagać będzie pokonania stacjonujących na granicach garnizonów lub strażników prowadzących w nieznane portali.
Wśród grywalnych frakcji do wyboru dostępne są: Czarodziej, Conflux, Rycerz, Barbarzyńca oraz Forteca. Wszystkim przeszkadzać będzie wspólny wróg i gracz komputerowy – Nekromanta. Na mapie istnieje również możliwość przejęcia neutralnych Lochów. Poszczególne frakcje mają identyczny dostęp do kopalni i artefaktów. Najlepsza grywalność na poziomie Expert. Mapa dostępna jest również w opcji z sojuszami.

Komentarze

2019-01-26 19:26:32
Ocena: 3

@Tabris, nie wiem czy to ty tworzyłeś update, czy autor, ale ktokolwiek to robił to się nie popisał!
92,19,0 idziemy sobie po księgę magii powietrza za marne 4 giganty, potem lotem do 10,26,0 po ostrzałkę armagedonu, a potem robimy AI taką rzeźnię, że aż nam się go robi przykro gdy go masakrujemy ;D
Przemilczam, że Cyra i na dyplomacji przyłącza się wszystko jak leci ;)
Sorry, ale bez przebudowy mapy, tj. całkowite usunięcie księgi magii powietrza, fly i dd (tp może sobie zostać, ale może za jakieś większy challenge niż zapłacenie marne 10k golda), zrobienie tak żeby wszystkie stworki potworki się chciały z nami bić i ustawieniem silniejszy guardów pomiędzy graczami (coś mi niebieski za szybko wbił na chatę), ocena będzie marna.
Wygrać w 33x bez żadnego wysiłku... No nie o to chodzi w tej zabawie! 3 póki ktoś naprawdę solidnie nie poprawi tej mapy (chociaż trzeba przyznać, że gdyby nie w/w możliwość zdobycia lotu i ostrza, to mapa sama w sobie b.dobra).

2019-06-16 15:55:27
Ocena: brak

Dziękuję za zgłoszone poprawki. Uwzględniłam w/w zastrzeżenia w najnowszej aktualizacji - z mapy wyleciał Tome of Air, potwory 5 poziomu stały się hostile, a poziomu 6+ savage, ograniczyłam dostęp do Town Portal, wyleciały niektóre artefakty. Pozdrawiam

2019-06-17 19:00:36
Ocena: brak

Mapa została poprawiona 17 VI 2019.
"Usunęłam artefakt Tome of Air Magic, wszystkie potwory 5 poziomu stały się hostile, a wyższych poziomów - savage. Wyleciało też kilka kolejnych artefaktów i zwiększyłam trudność questów (w tym misji dającej dostęp do Town Portal), co powinno utrudnić rozgrywkę."

2019-06-18 12:20:07
Ocena: brak

@Ejka, mapa będzie testowana (z dużą szansą, że jeszcze w tym miesiącu), także oczekuj komentarza do poprzedniej recenzji ;)

2019-06-19 11:35:22
Ocena: brak

Pomarańczowy bohater (Arinya) używa DD na mapie :/ (plik ściągnięty dziś rano). Nie wiem, jak ona to robi! (podejrzewam, że wsadziła graal'a do confluxu, a w ustawieniach miasta conflux pojawiają się wtedy wszystkie czary (żeby tak się nie stało odznaczamy dany czar zarówno w ustawieniach mapy oraz w ustawieniach danego confluxu!!)). Albo przyczyna jest inna i trzeba dociec skąd ona to ma :/ Tak czy siak, miały wylecieć fly/dd, przeciwnik dalej go ma, co przy tej konstrukcji mapy... no sorry, nie podniosę oceny ;P

2019-09-14 18:38:31
Ocena: 6

Mapa świetna, najpierw ściągnąłem ją z maps4heroes.com, widzę że tu jest nowsza wersja. Bardzo ciekawe backstory, zabawne questy i fajnie pomyślane eventy, widać że włożono w nią wiele pracy i serca. Na pewno zagram jeszcze innymi frakcjami, grałem Confluxem i Zamkiem i nie mam zastrzeżeń.

2020-07-07 18:37:39
Ocena: 6

Piękna, dopracowana mapa w rpg-owym stylu. charakterem rozgrywki bardziej przypomina RPG niż strategię. Zupełnie inaczej gra się każdą z frakcji a ilość wydarzeń i eventów na mapie robi ogromne wrażenie. Świat tak dopracowany że mógłby spokojnie służyć za setting do RPG :) Warto pograć różnymi stronami żeby w pełni docenić wyobraźnię autorki.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.