Bagnisty krąg i Miasto Aniołów

Szczegóły

Autor
Rozmiar
L (108x108)
Poziom trudności
Bardzo Trudny
Język
Polski
Podziemia
Nie
Woda
Wielki Kontynent
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
zajęcie miasta
Warunki przegranej
utrata wszystkich bohaterów i zamków
Graczy ludzkich
4
Graczy komputerowych
0
Wyświetlono szczegóły
6633 razy
Pobrano
6106 razy
Średnia ocena
5.0000000000000000

Największa specyfika tego scenariusza polega na tym, że w miastach nie możemy rekrutować istot 7 poziomu. A przyjdzie nam zmierzyć się z aniołami, a także Błękitnymi Smokami. Mapa może nie zawiera rozbudowanej fabuły, ale za to wymaga przemyślenia swych kroków i uważnego atakowania skrzydlatych obrońców.

Komentarze

2016-03-28 13:32:24
Ocena: 5

Autor wykonał bardzo ładnie prezentującą się mapę z fajnym motywem bagien pośrodku krainy śniegu. Każdy teren startowy urozmaicił, a do tego zawarł sporo miejsc wartych zwiedzenia na bagnach i wokół tytułowego miasta. Nie przegiął z ilością stworów, kopalń ani zamków, choć zauważyłem nieudaną różnicę siły garnizonu przed Angelopolis z oddziałem błękitnych smoków, strzegących przejścia między nim a miastem.
Twórca z sukcesem pomyślał o dodaniu zdarzeń, smoczych utopii, czarnych rynków, pokrzepiającej wiadomości w znajdowanej przez gracza butelce, trzech! a nie czterech chatek z ciekawymi misjami umacniającymi odkrywców, karczm, obelisków, tabliczek informujących, i siedlisk większości neutralnych jednostek. Niestety ilość piramid występujących na mapie przygody zbyt ułatwia rozgrywkę, a konserwatoria gryfów wręcz ją psują.
Z ustawień scenariusza autor wyśmienicie ograniczył siedliska w startowych zamkach do poziomu szóstego, dostęp do czarów i bohaterów, oraz udostępnił normalne warunki zwycięstwa. Gracz pod pomarańczowym sztandarem jest osłabiony przez brak przynależnego mu siedliska stworzeń siódmego poziomu w terenie, więc by zbalansować zabawę zalecam zmienić w edytorze map opcję tego losowego siedliska stworzeń, znajdującego się na południu krainy, na wyrównanie do współrzędnych 3, 97, 0.
Przyznaję piątkę za to nad wyraz dopracowane dzieło, nadające się do gry w pojedynkę, jak również z kilkoma osobami.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.