Wojna o Wszystko

Szczegóły

Autor
Kyku
Rozmiar
G (252x252)
Poziom trudności
Trudny
Język
Polski
Podziemia
Tak
Woda
Kontynenty
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
pokonanie wszystkich wrogów
Warunki przegranej
utrata wszystkich bohaterów i zamków
Graczy ludzcy
8
Gracze komputerowi
0
Wyświetlono szczegóły
3325 razy
Pobrano
3557 razy
Średnia ocena
0

"Wojna wybuchła, każde z królestw stara się zostać władcą absolutnym, poprowadź jedno z królestw do totalnej dominacji."

Witam, moja pierwsza mapka jaką umieszczam w sieci :) i było to spore wyzwanie, sporo się namęczyłem z mapką "G", ale motywowałem się twierdzeniem, że im większa tym lepsza. :)
Ogólnie tworzyłem tę mapkę dla siebie, tak jak ja wyobrażam sobie taki ideał wielkiej wojny na wielkiej mapie w H3, stworzyłem ją w tydzień.
Nie używałem polskich znaków w mapce, ponieważ z Hotą robią się jakieś krzaczory, ale może się zdarzyć tak, że przez nieuwagę gdzieś jednak użyłem tego polskiego znaku. ;)
Stworzyłem tę mapkę gdyż zawsze denerwowały mnie mapy podstawowe, gdzie to z każdej strony może wbiec przeciwnik i nas irytować, poza tym inspiracją było dla mnie kilka fanowskich mapek, gdzie każdy z graczy posiada swój teren, ale postanowiłem zrobić wielką wojnę. :)
Na mapie został wykorzystany limit zamków, oraz wszystkich budynków, które dają bonusy do statystyk, jest Graal, a także Ostrze armagedonu. :)
Co do balansu, nie chciałem robić zrównoważonej, zbalansowanej do perfekcji mapy, a taką mapę w którą by się po prostu świetnie grało.
Także są wszystkie zamki, a grywalnymi są wszystkie klasyczne, bonusami do znalezienia są Wrota żywiołów i zamek z Hoty.
Miejsca startowe są różne, niektóre trudniejsze inne łatwiejsze, każdy posiada różne bonusy, i różne znajdźki, raz dobre raz złe. :)
Może się wydawać że niektórymi zamkami jest łatwiej, a innymi trudniej i o to właśnie mi chodziło, przez to każdym zamkiem trochę inaczej wygląda rozgrywka, co powinno się, mam nadzieję, spodobać.
Dla przykładu:
Jeden zamek ma mocne artefakty i ogólnie niezłe miejsce, ale za to problem z zasobami, tego jest więcej, niektóre maja też równowagę, ale ogólnie i tak w późnej rozgrywce nie powinno być wielkich różnic, po prostu chciałem, aby było ciekawie grać każdym z zamków, a nie żeby pozycje każdych zamków były swoją kalką, co jest bardzo nudne moim zdaniem.
Mapa raczej do prostych nie należy jak i dla nas, jak i dla komputerowych przeciwników. :)
Pomimo faktu, że każdy z graczy może zdobyć kilka zamków, to ilość potworków i ich siła jest dość duża, a niektóre wielkie skarby są silnie chronione, granice królestwa są silnie obwarowane, także uzyskamy naprawdę wielkie poziomy, i stoczymy wiele trudnych i wielkich bitew :)
Bugi zapewne jakieś mogą się zdarzyć w końcu to mapka "G", a ciężko jest wypatrzeć, ale ogólnie według edytora nie ma problemów. :)
Oczywiście może też się nie spodobać, każdy ma różne gusta, ale mam nadzieję że jednak się spodoba.
Życzę miłej gry, pozdrawiam.

Komentarze

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.