Multiwersum (s1w)

Szczegóły

Autor
s1w
Rozmiar
S (36x36)
Poziom trudności
Normalny
Język
Polski
Podziemia
Tak
Woda
Brak/nieznacząca
Fabuła
Tak
Warunki wygranej
pokonanie wszystkich wrogów
Warunki przegranej
utrata wszystkich bohaterów i zamków
Graczy ludzcy
2
Gracze komputerowi
0
Wyświetlono szczegóły
1708 razy
Pobrano
1318 razy
Średnia ocena
4.0000000000000000

Mała mapka na szybką rozgrywkę. Także podejście nowatorskie - razem z podziemiami ilość lokacji sprawia wrażenie trzech różnych wymiarów - ziemia / niebo / piekło. Skomplikowane ścieżki mogą czasem zablokować przeciwnika komputerowego, tak więc mapka przewidziana raczej na dwóch żywych graczy.
link do wersji ang:
http://siwego.net/homm3/multiverse..h3m

Komentarze

2020-11-13 20:15:03
Ocena: 4
Recenzja

Mała mapa zawierająca w tytule nawiązanie do uniwersów wydaje się być niestandardowym zabiegiem, dobrze jednak oddającym specyfikę scenariusza. Dwaj gracze – z Bastionu lub Zamku zaczynają w standardowych warunkach. W ich strefie startowej znajduje się zestaw kopalni, a także siedlisko 3 poziomu. Aby dorwać się do tego drugiego należy przedostać się do centralnej przełęczy i udać się w podróż portalem – czerwony uda się do piekła, zaś niebieski do niebios. Tam znajdzie się w bogatej strefie z dodatkowym miastem, solidnie rozbudowanym. Z krain tych może się dostać do przeciwnika kapryśnym niebieskim błękitnym monolitem. Oprócz tej drogi może wybrać bezpośrednio przełęcz – czeka wtedy walka z aniołami bądź arcydiabłami.
Misja wydaje się być przemyślaną i większą niż się wydaje. Gracze mają kilka opcji, w tym wybranie dodatkowej drogi i walki z nieumarłymi. W tak małym scenariuszu ważny jest balans i wydaje się, że mapa go zapewnia. Pewnym wyjątkiem są mnisi w piekle – powinni zostać usunięci. Wadą jest też brak blokady niektórych zaklęć i najsłabszych umiejętności tudzież artefaktów, na tak małych mapach takie czynniki mogą być rozstrzygające. Toteż oceną zostanie solidne i mocne 4.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.