Five Lakes

Szczegóły

Autor
Claus
Rozmiar
Bardzo duża (151x151)
Poziom trudności
Średnio zaawansowany
Język
Angielski
Podziemia
Tak
Woda
Wielki Kontynent
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
Pokonanie wrogów, lub bycie jedynym posiadaczem miast przez 3 dni.
Warunki przegranej
Utrata wszystkich miast i armii.
Graczy ludzcy
4
Gracze komputerowi
0
Wyświetlono szczegóły
1619 razy
Pobrano
1771 razy
Średnia ocena
4.0000000000000000

Każdy gracz zaczyna na wyspie, gdzie ma najważniejsze złoża, latarnię morską i stocznię. Mapa oferuje sporo miast do zdobycia, ale najwięcej zyska ten z graczy, który opanuje środkową wyspę, z której można się dostać do podziemi, z ich w pełni rozbudowanymi miastami.

Komentarze

2016-03-27 19:14:28
Ocena: 4
Recenzja

Dobra mapa, o dość oszczędnej grafice. Rozpoczynając rozgrywkę w Pięć Jezior warto zacząć od zajęcia wszystkiego na rodzimej wyspie, a później statkiem zebrać skarby z jeziora, a przy okazji odkryć cóż znajduje się przy brzegach. Wzmocniwszy siły warto przede wszystkim zająć kopalnię złota - jak na obiekt tej rangi jest słabo strzeżona. Desantując się poszukujemy miast, są one losowo umieszczone, więc niekoniecznie muszą mieć stronnictwo zgodne z naszym, z drugiej strony są trzy, więc szanse na to, że będą je współdzielić są dość wysokie. Niezależnie od tego jakie reprezentują stronnictwa warto je oczywiście rozbudowywać, zwłaszcza zaopatrzyć w karawanę, co znacznie uprości transport wojsk.
Ze względu na mapę mamy dwóch wrogów jako sąsiadów, a ze względu na jej rozmiar atak może nastąpić w wielu miejscach. Tak, czy inaczej najważniejsze jest zajęcie miast wrogów, a także utrzymanie swoich. SI radzi sobie nieźle, nawet mimo braku wsparcia. Zajęcie środkowej wyspy nie jest wymagane, a umieszczone w podziemiach w pełni rozbudowane miasta są dobrze strzeżone.
Grafika nie jest raczej mocną stroną mapy - obiektów jest niedużo, mapa jest też płaska jak deska. Z drugiej strony zdarzają się ciekawe rozwiązania. Należy się solidne 4.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.