Conquest of the New Land

Szczegóły

Autor
Link
Rozmiar
Bardzo duża (151x151)
Poziom trudności
Średnio zaawansowany
Język
Angielski
Podziemia
Nie
Woda
Wielki Kontynent
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
Pokonanie wszystkich wrogów, lub zajęcie wszystkich miast i utrzymanie ich przez 3 dni.
Warunki przegranej
Utrata wszystkich miast i armii.
Graczy ludzcy
5
Gracze komputerowi
0
Wyświetlono szczegóły
2375 razy
Pobrano
2499 razy
Średnia ocena
4.0000000000000000

Ten wielki i starannie wykonany scenariusz jest trudniejszy niż wskazuje to jego domyślny poziom. Silne potwory, niewielka liczba artefaktów i powolne awansowanie bohaterów. Każdy z graczy ma trochę inne warunki na starcie - tereny różnią się od siebie posiadanymi skarbcami i niektórymi innymi aspektami. Aby przedostać się wgłąb krainy będzie należało pokonać jednostki 4 poziomu. a potem raz jeszcze. Być może lepiej postawić na ekspansję morską...

Komentarze

2014-11-09 21:02:07
Ocena: 4
Recenzja

Przedstawiający duży kontynent z kilkoma wyspami, scenariusz jest wykonany starannie, graficznie ładnie. Każdy rodzaj terenu ma swój własny styl.
Jeśli o rozgrywkę chodzi, to mapa zdecydowanie nie jest średniozaawansowana. Jest trudna. Potwory są silne, ale najbardziej rozwój utrudnia niewielka ilość skrzynek skarbów, oraz innych obiektów poprawiających statystyki bohaterów. Artefaktów również jest niewiele i są dobrze, może aż za, pilnowane. W połączeniu z siłą potworów sprawia to, że rozgrywka jest specyficzna. Musimy starannie mierzyć siły na zamiary. Ważne są skarbce, stanowiące zastrzyk gotówki, ale też mogące dodać nam jakieś przedmioty. Generalnie opłaca się wybrać drogę morską ekspansji, a skierować ją na terytoria wroga, bez opanowywania innych lądów. Sprawia to, że gdy ukończyłem mapę miałem nadal połowę nieodkrytą. SI radzi sobie w tych warunkach marnie i jego pokonanie było nawet łatwiejsze niż zwykle. Dla tych, którzy chcą trudnej mapy można ją polecić, inni mogą skorzystać z możliwości obniżenia poziomu trudności. Finalnie mapa otrzymuje 4, bowiem większości jej potencjału jest tak dobrze strzeżona, że odstręcza to od prób ekspansji.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.