Another World

Szczegóły

Autor
dae83
Rozmiar
Bardzo duża (151x151)
Poziom trudności
Średnio zaawansowany
Język
Polski
Podziemia
Tak
Woda
Wielki Kontynent
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
Pokonanie wrogów, lub bycie jedynym posiadaczem miast przez 3 dni.
Warunki przegranej
Utrata wszystkich miast i armii.
Graczy ludzkich
6
Graczy komputerowych
0
Wyświetlono szczegóły
6857 razy
Pobrano
6723 razy
Średnia ocena
5.0000000000000000

Wielka mapa, zainspirowana Wyzwaniem Zanfasa. Gracze zaczynają z parą bohaterów, dobrze rozbudowanymi miastami. Tunelami mogą dostać się do podziemi - są tam siedliska wysokich poziomów. Na starcie otrzymują też Rękawice Jeźdźca, nie do pogardzenia na XL-ce. Mapa jest starannie wykonana, mimo braku chat misji, czy też braku polskich znaków w opisach. Aby ułatwić rozgrywkę dodam, że warto wybaczać systemowi.

Komentarze

2014-12-04 22:07:33
Ocena: 5
Recenzja

Widać po mapie, że autor wzorował się na Wyzwaniu, oj widać. W zasadzie można ją uznać za ulepszenie tego scenariusza - pojawiają się rzeczy, których w Wyzwaniu nie było, a inne są rozbudowane. Kiedy zaczynamy misję dysponujemy dwójką bohaterów, a także dobrze rozbudowanym miastem. Musimy oczyścić najbliższy teren z potworów i zająć drugie miasto. Tu warto wspomnieć, że jest to, jak to nazywam, "bogata mapa" obfitująca w siedliska, obiekty przygody i kopalnie, w tym złota. Gdy zajmiemy najbliższy teren możemy ruszyć na wroga. Najłatwiej jest zaatakować sąsiada, a potem drugiego - gracze pogrupowani są na północnych i południowych i aby dostać się do tych z przeciwnej strony trzeba pokombinować... Środkowa wyspa składa się z miast dobrze strzeżonych, także przez bohaterów neutralnych, krążących wokół miast z naprawdę wielkimi armiami. Każde z tychże miast dysponuje sanktuarium Graala, więc jeśli jakimś cudem mieliśmy mało gotówki zajęcie jednego z nich powinno uzupełnić jej zapasy. Wymaga to jednak silnej armii, o którą jednak nietrudno z takim nagromadzeniem miast, drzew wiedzy, siedlisk. Na rzadko której mapie udało mi się stworzyć równie silnych bohaterów, zwłaszcza, że liczne miejsca dające możliwość nauki nowych umiejętności sprawiają, że da się stworzyć bohaterów o niestandardowych zestawach umiejętności.
Mapa technicznie jest śliczna, ładnie wykonana, prawie bezbłędnie. Zapewnia możliwość stworzenia silnych bohaterów. Szkoda, że nie ma fabuły i nie dopakowuje SI, bo byłaby bliska ideałowi. 5.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.