Przelecz Krasnoludow

Szczegóły

Autor
Ergon
Rozmiar
M (72x72)
Poziom trudności
Trudny
Język
Polski
Podziemia
Tak
Woda
Brak/nieznacząca
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
pokonanie wszystkich wrogów
Warunki przegranej
utrata wszystkich bohaterów i zamków
Graczy ludzcy
8
Gracze komputerowi
0
Wyświetlono szczegóły
1681 razy
Pobrano
1096 razy
Średnia ocena
4.0000000000000000

Osiem narodów jest rozdzielonych krasnoludową przełęczą. Krasnoludy wciąż prowadzą wydobycie. Jest ich wiele, dlatego nie poprowadzą wykopalisk dla Ciebie, ale jeśli zdobędziesz resztę miast z łatwością ich zniewolisz, lub nawiążesz przyjazne stosunki dyplomatyczne.

Komentarze

2017-06-04 13:30:18
Ocena: 4
Recenzja

Poprawnie wykonana mapa do rozgrywki wieloosobowej. Gracze zaczynają z nierozbudowanymi miastami, rozgrywka zatem na początku przebiega powoli. Każdy ma w swej bazowej strefie kilka siedlisk i komplet kopalń, ze złota włącznie. Nie brakuje też artefaktów, z których większość autor umieścił nielosowo. Specyfiką scenariusza są potwory, które zostały wzmocnione, ale przede wszystkim rzadko skłonne są do gracza dołączyć. Ciekawa sytuacja jest z Graalem do odkopania - obelisków jest niewiele, więc względnie szybko można tego dokonać. Mapa wykonana jest poprawnie, jednak podziemia są gorszej jakości - przede wszystkim występują w nich przeszkody tak rozmieszczone, że trzeba nadłożyć sporo drogi, by je wyminąć. Warto wspomnieć, że na mapie znajduje się tylko jeden tunel łączący podziemia z powierzchnią. Niestety autor nie blokował zaklęć, przedmiotów i umiejętności. Wbrew nazwie krasnoludów na mapie nie ma zbyt wiele, jedynie na powierzchni można uwolnić ich bohatera i wykonać misję z nimi związaną.
Generalnie Przełęcz Krasnoludów to nawet niezła mapa z kompletem graczy, dlatego myślę, że ocena 4 będzie adekwatna.

2017-06-13 10:02:40
Ocena: 4

Ja to bym tylko z tej mapy usunął czary lotu i wrota wymiarów, bo mogą zepsuć całą rozgrywkę. Trochę bym się też doczepił do smoczych utopii, bo niektórzy mogą do nich dotrzeć szybciej niż inni. Tak poza tym, to zgadzam się z poprzednikiem, ocena 4 będzie adekwatna.

2017-07-01 12:11:52
Ocena: 4

Sympatyczna mapka, ładna wizualnie, mała, ale dużo ganiania się z kompem. Brak fabuły. Mnie tam nawet nie przeszkadzało to, że były wrota wymiarów, lot czy skrzydła anioła. Powiem, że nawet dobrze, bo dzięki temu mapa nie ciągnęła się w nieskończoność. Przyjemna rozgrywka na 2-3 godzinki :)

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.