Seems Mineral

Szczegóły

Autor
teglatphalassar
Rozmiar
Średnia (75x75)
Poziom trudności
Średnio zaawansowany
Język
Inny
Podziemia
Nie
Woda
Wielki Kontynent
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
Pokonanie wrogów, lub bycie jedynym posiadaczem miast przez 3 dni.
Warunki przegranej
Utrata wszystkich miast i armii.
Graczy ludzcy
4
Gracze komputerowi
2
Wyświetlono szczegóły
1004 razy
Pobrano
1070 razy
Średnia ocena
4.0000000000000000

Specyfiką mapy jest fakt, że rzadkie zasoby są umieszczone w kilku strefach, tuż obok siebie. Na wyspach i w okolicach neutralnych miast można znaleźć klejnoty, kryształy, rtęć i siarkę, a w centrum mapy dobrze strzeżone złoto. Gracze komputerowi mają barwy fioletowe i seledynowe, ich miasta są bardziej rozbudowane.

Komentarze

2015-05-17 22:29:34
Ocena: 4
Recenzja

Mapa jest solidnie złożona. Pierwsze terytorium gracza zawiera to co na początku jest niezbędne, a także stocznię. Wejścia do strefy pilnują istoty 3 poziomu, więc może być lepiej okrążyć je. Z dziwnych przyczyn gracze fioletowy i seledynowy walczą przeciw sobie, co ułatwia ich eliminację.
Ten scenariusz ma jedną zasadniczą cechę - surowce zaawansowane są umieszczone w paru miejscach, w licznych kopalniach tuż przy sobie. Powoduje to, że grając możemy mieć np. 100 siarki i 0 klejnotów, a to wpływa na wybór siedlisk 4 poziomu choćby. Generalnie SI raczej nie sprawia większego problemu, choć teoretycznie może desantować się w wielu miejscach. Kluczem jest opanowanie miast i zaopatrzenie ich w potężny garnizon. Scenariusz jest dobry, od strony wizualnej prezentuje się nieźle, nie zawiera niestety żadnej fabuły, a zatem końcowo 4.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.