Sacrilege

Szczegóły

Autor
Buffalobill
Rozmiar
XL (144x144)
Poziom trudności
Trudny
Język
Polski
Podziemia
Nie
Woda
Brak/nieznacząca
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
pokonanie wszystkich wrogów
Warunki przegranej
utrata wszystkich bohaterów i zamków
Graczy ludzcy
5
Gracze komputerowi
0
Wyświetlono szczegóły
559 razy
Pobrano
400 razy
Średnia ocena
5.0000000000000000

Święte ziemie zostały splamione krwią, a winni są wszyscy. Teraz wojna jest nieunikniona.
Standardowy scenariusz dla 5 graczy. Conflux, niektóre zaklęcia i artefakty ze względu na balans są zablokowane.

Komentarze

2020-06-15 13:46:04
Ocena: 5
Recenzja

Bardzo udany scenariusz dla niedużej jak na rozmiar mapy liczby graczy. Rozgrywkę rozpoczynamy w standardowo rozwiniętym mieście, w okolicy mamy zestaw kopalni, a także siedlisk poziomu 2-6 i miasto. Wliczając dużą liczbę wolno stojących surowców pozwala to na dość szybką rozbudowę, także wysoko poziomowych gildii magów. Strefy między graczami oddzielone są jednostkami 6 poziomu, ale jest też inna droga - poprzez dobrze strzeżone krainy z Wrotami żywiołów. To właśnie te niewielkie strefy są połączone portalami pozwalając szybko przemieszczać się po mapie, a jest to ważne, bowiem wszystkie zaklęcia ułatwiające komunikację są zablokowane.
Mapa wykonana jest estetycznie, mimo że jakieś 90% stanowią Wyżyny. Szczególną uwagę zwracają zatem specjalne krainy - różniące się nie tylko przeszkodami, ale też jednym z typów magicznych ziem. Znajdują się w nich obeliski. Można znaleźć Graala, jednak może to być trudniejsze niż początkowo mozna się spodziewać teren jest tak podobny do siebie, że pod koniec gry mimo odkrycia niemal wszystkich obelisków nie mogłem zidentyfikować przybliżonego miejsca na mapie gdzie może być skarb. Oprócz tego na mapie pojawiają się dość standardowe chaty misji.
Jeśli mowa o balansie to jest on zachowany, jednak autor mógłby zablokować czterech wodnych (i odblokować lądowych) bohaterów i umiejętności najsłabsze - w tym także Znajdowanie drogi, bezużyteczne na tym scenariuszu. Podsumowując Sacrilege to bardzo dobry scenariusz, bardzo kontynentalny dający duże możliwości rozbudowy armii i bohaterów, dlatego zasłużył sobie na 5.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.