Port Ard Skellig

Szczegóły

Autor
ToWeRH3
Rozmiar
L (108x108)
Poziom trudności
Trudny
Język
Polski
Podziemia
Tak
Woda
Wyspy
Fabuła
Tak
Warunki wygranej
zajęcie miasta
Warunki przegranej
upływ czasu
Graczy ludzcy
4
Gracze komputerowi
0
Wyświetlono szczegóły
996 razy
Pobrano
264 razy
Średnia ocena
3.5000000000000000

Ahoj Wilki Morskie!
Przed Wami druga mapa mojej skromnej osoby. Tym razem nieco bardziej rozwinięta, więc mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.
Naszym celem jest zdobycie miasta przed upływem określonego czasu. Można grać zarówno z kolegami, jak i razem z komputerem. W moim odczuciu mapa nie jest przesadnie trudna, nie powinna sprawić problemu nawet mniej doświadczonym graczom. Na mapie nie ma water walk, fly oraz dimension, zaś town portal jest zablokowany w mieście startowym. Nie dostaniemy także nigdzie magicznych butów lewitacji. Pozwoliłem sobie także zablokować Voy i Sylvie, gdyż obydwie bohaterki dawały by zbyt dużego boosta. Fabuła jest nieco rozwinięta, ale jeśli ktoś nie lubi to może ją śmiało pominąć. Nie ma w niej zbyt wielu informacji, niezbędnych do ukończenia gry.
Miłej zabawy!

Komentarze

2020-01-13 15:15:47
Ocena: 3

Twórz na wersji gry Hota a nie SoD. Wiecej mozliwosci jest w edytorze Hota.

2020-01-13 17:28:07
Ocena: brak

Blom88
A to nawet nie mam zamiaru dyskutować. Hota oferuje dużo więcej jak chodzi o edytor i samą grę. Po prostu SoD znam lepiej, więc początki zabawy z edytorem postanowiłem zacząć od tego co już znam ;)
Jeżeli Twoje dwie gwiazdki są za sam fakt, że mapa jest pod SoD, to ja podziękuję za taką recenzję ;D Ale jeśli znalazłeś konkretne błędy, albo nie podobało Ci się coś w samej rozgrywce, to dawaj śmiało. Dyskusje i konstruktywna krytyka zawsze mile widziane!
Pozdrawiam

2020-01-13 22:47:40
Ocena: brak

Nie bój sie edytora Hoty przesiadaj sie śmiało na niego, nie pożałujesz. W tej mapie podoba mi sie to, że przy tworzeniu jej myslisz. Blokujesz potezne czary, herosow z umiejetnosciami nawigacji, jest pomysł na zwyciestwo (nie tylko wybicie wszystkich wrogow) . Co do grania w wiecej niż jedna osobę obczaj czy faktycznie kazdy ma rowny start. Błędów rażących nie zauwazylem. Nie bój sie łączyć elementów różnych krajobrazów (w miare mozliwosci oczywiscie) Edytor hoty dalby tej mapie wiecej smaku, różnorodności.

2020-01-14 08:21:29
Ocena: brak

- Co masz na myśli, że nie wszyscy mają równy start? Przerabiałem w trakcie tworzenia mapę, parę rzeczy zmieniałem i może zapomniałem coś zmienić u jednego z graczy? Albo gdzieś komuś coś zablokowałem, nie dałem? Serio nie widzę, więc mnie uświadom :)
- Pokaż mi mapy, na których autorzy łączą elementy z różnych krajobrazów, żebym mógł zobaczyć na własne oczy i mieć wzór. Przykłady poproszę!
- Czy Twoim zdaniem siła neutrali i ich rozmieszczenie było odpowiednie? (bo chyba z tym się najbardziej cykałem, że dam ich za słabych/mocnych)
I taką recenzję to ja szanuję! :D Dzięki, że wyraziłeś swoje zdanie.

2020-01-14 13:01:36
Ocena: brak

Raczej myślałem, o tym że jak tworzysz mapy dla wieli graczy bys to mial na uwadze (w tym wypadku dobrym przykladem jest mapa The Devil is in the Details - tam strony są ladnie zbalansowane). Co do neutralii moglyby byc troszke silniejsze, ale jak kto lubi.
Co do map to podgladaj jak robią inni. Na Akademii wojny bardzo dobre mapy tworzy autor Huntka. Super wykonane, bardzo złożone. Wiele pomysłów z nich zaczerpnelem juz :). Drugą fajnie łączona różne krajobrazy są mapy Marcela, Zniwiarz Dusz i Pan Zniszczenia. Tez wiele rzeczy podpatrzylem z nich (nie tylko jesli chodzi o krajobraz, ale takze o mechanizmy, zadania, znajdźki i wiele innych :)) Ja tworzylem na konkurs mape World of Erathia i powiem Ci szczerze, że gdybym ją teraz robił, zrobiłbym ją zupełnie inaczej, zastosowal inne rozwiazania, pomysły itd.

2020-01-22 18:44:50
Ocena: 4
Recenzja

Mapa w której będący na jej środku możnowładca odciął będących na obrzeżach graczy. Każdy z graczy zaczyna w rogu, do dyspozycji ma tartak, kamieniołom, trochę obiektów wzmacniających i stocznię. Za pomocą tejże może udać się w szeroki świat, zwłaszcza do okolicznych kopalni i siedlisk. Dalej znajdują się kolejne siedliska, skarbie, artefakty i neutralne miasta. Naszym celem jest zajęcie tytułowego miasta w przeciągu 5 miesięcy. To dość dużo czasu by podbić wrogów i zająć centralną wyspę. Znajdują się tam strażnicy 4 kolorów, a ich klucznicy znajdują się w podziemiach strzeżeni przez stada Błękitnych smoków. Jeśli chce się ominąć smoki warto poszukać namiotów mniej skoncentrowanych, za to też w podziemiach. Dodatkowo towarzyszy nam fabuła, nawiązująca do twórczości Aasimova.
~
Jeśli chodzi o wygląd mapy jest... poprawna. Mam wrażenie, że jedna z części centralnej wyspy jest odcięta. Wygląd nie zachwyca, ale i nie widać błędów. Gorzej jest z morzem. Parę skał i skały. Za to usiane niebronionymi skrzynkami i rozbitkami. Jeśli chodzi o rozgrywkę to jest standardowa. Do wyrównania mapy brakuje odrzucenia najsłabszych umiejętności, czarów, artefaktów z nimi związanych. No i bohaterów. Za dużo jest też rozbitków, są oni obok grobowców najbardziej niezbalansowani w grze (choć zabawnie, hełm +6 dał mi rozbitek po pokonaniu garnizonu centralnej wyspy). Nie jestem pewien, czy autor nie powinien zapewnić równego dostępu do nawigacji. A zdarzeń drenujących budżet przypisać tylko ludzkim bohaterom.
~
Podsumowując Ard Selige to dobra, przemyślana mapa, dlatego zasługuje na 4.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.