A Narrow Divide

Szczegóły

Autor
Psychobabble
Rozmiar
Średnia (75x75)
Poziom trudności
Ekspert
Język
Angielski
Podziemia
Nie
Woda
Wielki Kontynent
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
Pokonanie wroga, lub bycie jedynym posiadaczem miast przez 3 dni.
Warunki przegranej
Utrata początkowego miasta, lub bohatera.
Graczy ludzcy
2
Gracze komputerowi
2
Wyświetlono szczegóły
1614 razy
Pobrano
2025 razy
Średnia ocena
5.0000000000000000

"Human-playable town-types: Life/Death
Note from authour:
This is my first Homm map, so I hope you like it. It's basically a 1v1 2 halves multiplayer map, the top half is death, the bottom is life. There is a single player story line for the build-up stage of the game, and each half is isolated until this is completed. Once one player completes their story they are able to invade the other half and the rest of the story is unveiled. The map has been play tested by myself and a member of the celestial heavens map team, and should be fully functional. Balance or placement issues may still exist though, and I would be eager to hear any suggestions. Mail any such suggestions, or general comments about the map, to Psychobabble@Strategyplanet.com.
I've enjoyed making this, I hope you enjoy playing it!
-Psychobabble "

Komentarze

2016-06-26 16:51:50
Ocena: 5
Recenzja

Ciekawy scenariusz, wykonany w przemyślny sposób. Dwójka graczy musi zmierzyć się z rebelią i to niemal od razu. Początkowo sami jesteśmy atakowani w stolicy, później jednak możemy przejść do kontrataku. Naszym celem jest zajęcie wrogiej stolicy, później herszta buntowników, a na końcu desant na drugą połowę mapy i pokonanie wrogiego stronnictwa.
Wykonanie mapy jest jej najmocniejszym punktem. Jest starannie przemyślana i zróżnicowana. Już sam koncept z ośnieżonym szczytem, a także z niemal sąsiadującymi miastami jest ciekawy. Przepołowienie mapy jest zrealizowanie bardzo rygorystycznie, liczba obiektów jest wyrównana, podobnie jest z chatami misji. Od strony technicznej scenariusz jest wyjątkowo dobrze, czyli ładnie, wykonany. Warto dodać, że Narrow Divide mimo bycia rozmiaru średniego zdaje się być L-ką. To świadczy o kunszcie autora.
Rozgrywka jest pewnym mankamentem. To znaczy gra się bardzo przyjemnie, fabuła istnieje, czeka nas wiele starć. Nie ma zbyt wielu kopalni, jest za to komplet siedlisk. Warto zauważyć, że zaczynamy ze znacznymi siłami i bardzo dobrze rozbudowanymi miastami, z siedliskami poziomu 3 włącznie. Bohater bazowy jest na 8 poziomie, jest też jedynym, którym możemy kierować, chyba, że wykonamy misję, wówczas będzie dwóch. Co do misji to trzeba powiedzieć, że jest ich kilka i są ciekawe i niełatwe. Największym mankamentem jest balans. Gra niebieskim jest o wiele prostsza. Dlaczego? Bo nasz startowy bohater dysponuje dyplomacją. W sytuacji gdy wrogie stwory reprezentują nasze stronnictwo bardzo prosto jest je przyłączać. Poza tym szlachectwo pozwala zwiększyć przyrost, a także zasobność skarbu. Magia chaosu bohatera czerwonego nie jest zła, ale wyraźnie słabsza. Jakby tego było mało czerwony ma jedno siedlisko do zajęcia mniej i to 4 lvlu. Generalnie więc wybór Śmierci jest jak zwiększenie poziom trudności o 1. Dlatego mimo wysokiej oceny mapa otrzymuje 'tylko' 5.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.