Arena 3PL

Szczegóły

Autor
Bobek-20
Rozmiar
Mała (96x96)
Poziom trudności
Język
Polski
Podziemia
Tak
Woda
Brak/nieznacząca
Fabuła
Nie
Warunki wygranej
Warunki przegranej
Graczy ludzkich
3
Graczy komputerowych
0
Wyświetlono szczegóły
3781 razy
Pobrano
1675 razy
Średnia ocena
6.0000000000000000

Mapka dla 3 graczy, idealna na wieczorek przy heroes 5.

Komentarze

2019-09-09 22:11:43
Ocena: 6
Recenzja

Bardzo ciekawa mapa, łącząca typ areny ze zwykłym scenariuszem. Każdy z graczy ma swoją strefę startową i pierwszy miesiąc minie zapewne na jej eksplorację. Oprócz zestawu siedlisk i kopalni mamy do dyspozycji zestaw skarbców i strzeżonego przez feniksy Mentora pamięci. Następnie czeka nas walka z żywiołakami o dostęp do drugiej strefy. Tam znajdują się kolejne skarbce i arttefakty, można też istotnie wzmocnić bohatera, a także sobie popływać. Po walce z kolejnym garnizonem dostajemy się do środkowej strefy, gdzie powinniśmy czekać na wrogów. .. lub ich odwiedzić.
Pod względem wizualnym mapa jest wybornie wykonana. Ładna, urozmaicona i przemyślana. Jedyne do czego można się przyczepić to trochę klaustrofobiczny teren u zielonego, podziemnego gracza i kilka mało dostępnych obiektów - trzeba obracać kamerą. Autor zachował też Natychmiastową podróż, przez co garnizony można wymijać. Nie jestem pewny, czy ilość kapliczek poziomu 1-2 nie jest zbyt niska.
Mapa ta łączy cechy areny - pojedynczy dopakowany heros , sporo zasobów i ruchu ze zwykłą mapą gdzie ważne jest toczenie bitew bez strat, a mimo obfitości zasobów nie wszystko naraz możemy wybudować i wykupić. Cechy te połączone są wyjątkowo udatnie, nie tylko wśród map z HoMM 5, ale i ogólnie. W związku z tym daję jej najwyższą możliwie ocenę - 6.

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.