Misty Islands

Szczegóły

Autor
Huntka
Rozmiar
Brak
Poziom trudności
Normalny
Język
Angielski
Woda
Wyspy
Fabuła
Nie
Graczy ludzkich
1
Graczy komputerowych
3
Wyświetlono szczegóły
1933 razy
Pobrano
989 razy
Średnia ocena
5.0000000000000000

Historia ta opowiada o walce o wpływy na archipelagu znanym w Enroth jako Misty Islands w czasach gdy wyspy nie były jeszcze sielską i przyjazną krainą. Rekrutuj wieśniaków i karczuj stwory na cześć i chwałę Lorda Ironfista.

Komentarze

2018-07-20 09:23:10
Ocena: 5
Recenzja

No i nareszcie wakacje! Co prawda w pełni już od miesiąca, ale mi dopiero od tygodnia dane jest trochę pobyczyć się :P W oczekiwaniu na MapMakera AW postanowiłem odświeżyć sobie nieco starszą siostrę trójeczki. Wybór padł na Misty Islands i nie zawiodłem się. Mapa jest trudna i przy pierwszym podejściu w walce z SI na najwyższych ustawieniach trudności musiałem uznać moją porażkę. Co nie znaczy że nie spróbuję wkrótce znowu! :P

Mapę cechuje bardzo dobry balans - zarówno ilość kopalń, jak i skarbów i strażników jest w idealnych proporcjach. Wrogowie rozwijają się harmonijnie, nie jest tak, że już na samym początku gry biegają po planszy ze smokami i cyklopami, albo że w późniejszych etapach mają kłopot z rozbudową zamku bądź rekrutowaniem stworów. Wyspa rządzona przez gracza ludzkiego podobnież nie ma niczego ani w nadmiarze, ani w niedomiarze - dzięki temu bardzo duże znaczenie odgrywa tutaj początkowa ilość surowców, z którą postawnowimy zacząć rozgrywkę. Mapa jest do przejścia na każdym poziomie trudności - ale to od naszych umiejętności zależy, czy w pełni wykorzystamy potencjał naszej wyspy i zbierzemy dostateczną armię, nim zrobią to Oni!

Na mapce każdy skrawek lądu został zagospodarowany - nie ma pustych przestrzeni, każdy możliwy detal został przez autora przemyślany. Sama trawa jest może ciut monotonna, ale i tak porównując tę mapę z oryginalnymi od NWC lub z autorskimi mapami tworzonymi od przeszło 20 lat - Huntka wznosi się na same wyżyny, wyciska z edytora co tylko się da. Gra na mapie to prawdziwa przyjemność, dlatego z czystym sumieniem wystawiam scenariuszowi ocenę 5.

Przez błąd samej gry można podnieść artefakt 30:31 bez walki z jego strażnikiem.

Edit: A jednak udało mi się zwyciężyć bez rozpoczynania nowej rozgrywki :D Czas - 82 dni, 193 punkty. Lord Haart uzyskał 22 poziom.

https://postimg.cc/image/vyayk2fyb/
https://postimg.cc/image/ct7paatkj/

2020-11-11 19:54:01
Ocena: brak

Bardzo ciasna mapa, moim zdaniem jest zbyt dużo walk z potworami i zbyt mało przestrzeni. Na najwyższym poziomie trudności z włączoną opcją 'król wzgórza" nietrudno o łupnia od komputera, zwłaszcza jeśli gramy na ślepo i nie jesteśmy dostatecznie szybcy i agresywni. Głupio też, że część surowców i stworzeń na mapie przygody jest generowana losowo, jest spora różnica między kawalerzystami a smokami lub rtęcią a kryształami, jeśli gramy rycerzem. Poziom trudności mapy to moim zdaniem "trudny", a nie "normalny".

Zarejestruj się i zaloguj, aby dodać komentarz. To potrwa tylko chwilę.